top of page

STOBOX (STBU) TOKEN NEDİR?
Stobox, müşterilerin dijital varlıkları ve tokenleştirilmiş menkul kıymetleri kullanarak fayda sağlamalarına yardımcı olmak için teknoloji ve danışmanlık sağlayan, ödüllü bir tokenizasyon şirketidir. Şirket, blockchain teknolojisinden yararlanarak menkul kıymetlerin ihraç sürecini optimize edip basitleştiren, kurumsal menkul kıymetlerin blockchain üzerinde ihraç edilmesi, yönetilmesi ve ticaretinin yapıldığı keskin bir teknoloji olan tokenizasyonu sunar.

Stobox, kapsamlı varlık tokenizasyon hizmetleri ve ürünleri sunan bir şirkettir. Bu platform, blockchain teknolojisini kullanarak menkul kıymetlerin, gayrimenkulün ve diğer değerli varlıkların dijital tokenlere dönüştürülmesine olanak tanır. Bu işlem, varlıkların daha likit ve erişilebilir hale gelmesini sağlar, yatırımcılara daha geniş bir pazarda işlem yapma imkanı sunar.Stobox DS Swap, güvenlik tokenleri için benzersiz bir DeFi likidite çözümü sunan, merkezi olmayan bir ikincil piyasadır. Güvenlik tokeni ihraççılarına likidite havuzlarını yönetme ve otomatik piyasa yapıcı işlevselliği sunar. DS Swap, işletmelerin likiditelerini artırmalarına ve Ethereum, Polygon ve BSC gibi Ethereum Sanal Makinesi uyumlu blockchain'ler üzerinde hisselerini veya kurumsal menkul kıymetlerini ticarete açmalarına olanak tanır. Ayrıca, güvenlik tokenlerinin uluslararası düzenlemelere ve uyumluluk prosedürlerine uygun şekilde ticaretini sağlar.Örneklendirmek gerekirse;

Bir emlak şirketi düşünelim; bu şirket, bünyesindeki gayrimenkulleri daha geniş bir yatırımcı kitlesine sunmak istiyor. Stobox DS Swap platformu sayesinde, şirket bu gayrimenkulleri güvenlik tokenleri olarak tokenleştirerek merkezi olmayan bir piyasada listeler. Bu işlem, şirketin gayrimenkullerine global erişim sağlar ve yatırımcıların daha likit bir şekilde yatırım yapmalarını mümkün kılar. DS Swap, bu süreçte uyumluluk ve düzenlemelere tam uygunluk sağlayarak, yatırımcılara ve şirkete güvenli bir ticaret ortamı sunar. Bu, tokenizasyonun potansiyelini gösteren somut bir örnektir.

Web sitesi ; https://www.stobox.io/  KATEGORİ; Defi - RWA


Düzenlenme Tarihi : 26.03.2024


116 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page