top of page

NetMind (NMT) Nedir?


Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere günümüzün GPU kaynakları ve NetMind'in bu konuda nasıl devrim yarattığından bahsetmek istiyorum.

Şu an GPU kaynakları, genellikle Microsoft, Amazon, Google gibi dev şirketlerin ve sektördeki diğer büyük teknoloji firmalarının elinde bulunuyor. Ayrıca, iyi finanse edilen veri merkezleri ve startup'lar da bu kaynaklara sahip. Yapay zekanın hızla yükseldiği bu dönemde, yüksek performanslı bilgi işlem talebi giderek artıyor ve bu makineler giderek daha pahalı hale geliyor.


Ancak dünyada halen kullanılmayan büyük bir kaynak var: Bireylerin sahip olduğu GPU'lar veya küçük GPU kümeleri. Bu GPU'lar, oyun oynama, video oluşturma veya kripto madenciliği gibi amaçlarla kullanılıyor ama çoğu zaman atıl durumda kalıyor ve sahiplerine bir kazanç sağlamıyor. Özellikle kripto madenciliğinde, Proof of Work (POW) sisteminden Proof of Stake (POS) sistemine geçişle birlikte birçok makine 'modası geçmiş' hale geldi. Ancak bu makineler, makine öğrenimi modellerini eğitmek ve çalıştırmak için hala büyük bir potansiyele sahip.


İşte bu noktada NetMind devreye giriyor. NetMind, Gönüllü Bilgi İşlem kavramı üzerine inşa edilmiştir. Bu sistem, bireylerin yeterince kullanılmayan veya boşta duran GPU'larını NetMind ağına katkıda bulunmalarını sağlar ve karşılığında ödüller kazanmalarına olanak tanır.Dünyanın dört bir yanına yayılmış GPU'larla oluşturulan bu ağ, NetMind'in kullanıcıya yönelik Eğitim ve Çıkarım platformlarının temelini oluşturur. Platform, eğitim ve çıkarım işlerinin gereksinimlerine bağlı olarak bu istekleri ağdaki en uygun Gönüllü Bilgi İşlem düğümlerine yönlendirir.

Alım için aşağıda yer alan linke tıklamanız yeterlidir.
Website: https://power.netmind.ai/                          KATEGORİ:  GAMİNG - AI - DEPHIN
81 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page