top of page

MANTA NETWORK NEDİR ?


Manta Network, blockchain alanındaki gizliliği artırmaya odaklanıyor. Potansiyel olarak özel işlemler ve takaslar da dahil olmak üzere gizliliği koruyan blockchain çözümleri sağlamayı amaçlamaktadır. Bu, kullanıcıların tipik blockchain işlemlerine kıyasla gelişmiş gizlilik ve güvenlikle işlem yapmalarına veya kripto varlık ticareti yapmalarına olanak tanıyacak.Manta Network, ölçeklenebilir, yeni nesil dApp'ler için oluşturulmuş modüler ekosistemdir. Şu anda iki ağ sunmaktadır:


  • Yeni nesil dApp'ler için Ethereum'daki modüler L2 ekosistemi olan Manta Pacific , uygulamaların geleneksel EVM ortamlarının sınırlarının ötesine geçmesi için ölçeklenebilir ve ucuz bir gas ücreti ortamı sağlar.

  • Polkadot'taki en hızlı ZK L1 zinciri olan Manta Atlantic , zkSBT'ler aracılığıyla programlanabilir ZK destekli gizli zincir içi kimlikleri ve kimlik bilgilerini web3'e getiriyor.


Örnekle açıklamak gerekirse düşün ki, Manta Network bir tür gizli posta kutusu gibi çalışıyor. Normalde, bir mektup gönderdiğinde posta kutusundan geçer ve herkes gönderdiğin mektubun var olduğunu görür, ancak içeriğini göremez. Manta Network ise, mektubunu tamamen gizli tutuyor; yani hem mektubun varlığını hem de içeriğini sadece sen ve alıcı biliyorsunuz. Bu, blockchain dünyasında, yani dijital para ve işlemlerin yapıldığı bir dünyada, işlemlerini gizli tutmanı sağlayan bir sistem. Bu şekilde, işlemlerin daha güvenli ve özel olmasına yardımcı oluyor.


Başta Polychain Capital, Cms Holdings olmak üzere toplamda 17 şirketten $31,6M yatırım topladılar.


Tokenekonomisi


Yıllık enflasyon ortalama %2
Web sitesi ; https://manta.network/ KATEGORİ; Layer2+Web3


Düzenlenme Tarihi : 18.01.2024

Son Yazılar

Hepsini Gör

Коментарі


Son Dakika Haberleri
bottom of page