top of page

INTEGRİTEE NETWORK (TEER)NEDİR?


Integritee, Polkadot ekosistemine ait, ölçeklenebilir ve gizlilik sağlayan bir ağdır. Geliştiriciler ve işletmeler için hız, gizlilik ve birlikte çalışabilirlik sunar. Güvenilir Yürütme Ortamları (TEEs) ile güvenlik ve gizlilik sağlar. Web3 geliştiricilerine çeşitli kullanım durumları için araçlar sunar ve Web3 ile Web2 arasında bağlantı kurar. Teknolojisi, performans, gizlilik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözer. Veriler, güvenli bir TEE içinde işlenir ve işlemlerin doğruluğu kamu defterinde kaydedilir, bu da şeffaflık sağlar.

Çözüm olarak Polkadot'un güvenliğini ve güvenini, ikinci katman çözümlerinin ölçeklenebilirliğini ve içinde hesaplamaların güvenli, gizli ve doğrulanabilir bir şekilde çalıştığı özel amaçlı bir donanım olan Güvenilir Yürütme Ortamlarının (TEE'ler) gizliliğini birleştirir. Teknolojisi, doğrulanabilir gizlilik ve kamuya açık denetlenebilirlikten yararlanmak isteyen hem Web3 geliştiricileri hem de kuruluşlar için uygundur.Web3 geliştiricileri için, çeşitli kullanım durumları için güçlü merkezi olmayan çözümler oluşturmaya yönelik güçlü araçlar sunuyorlar: Geleneksel oyunlarla rekabet edebilmek için düşük gecikme süreleri ve ölçeklenebilirlik isteyen merkezi olmayan oyun sağlayıcılarından, önden çalıştırma ve kimlik protokollerinden kaçınmak isteyen merkezi olmayan borsalara (DEX'ler) kadar Hassas bilgileri gizli tutmaya çalışırken kapsam oldukça geniştir. Integritee ayrıca gerçek dünya verileriyle birlikte çalışabilirliği sağlamak için Web3 ve Web2 arasındaki boşluğu güvenilir bir oracle çerçevesiyle kapatıyor.

Teknolojisi aracılığıyla, blockchain çözümlerinin şu anda karşılaştığı performans, gizlilik, ölçeklenebilirlik sorunları ve birlikte çalışabilirlik eksikliği gibi acil zorlukları çözüdüklerini söylüyorlar.


Veriler işlenir ve uygulamalar güvenli bir TEE'de çalıştırılır. TEE'nin bütünlüğü ve orijinalliği ile yürüttüğü ikili karmanın daha sonra doğrulanması ve ilgili kanıtın kamu defterimize kaydedilmesi, onu herhangi bir üçüncü taraf için şeffaf hale getirir.Örneklendirmek gerekirse;

Integritee'yi bir lunapark gibi düşünün. Bu lunaparkta, herkesin eğlenmesi için bir sürü oyun ve etkinlik var, ama bazı özel oyunlar sadece belirli bileklikleri olanlar tarafından oynanabilir. Integritee, bu özel bileklik gibidir ve sana parktaki bazı özel oyunları oynama, sırlarını saklama ve hızlıca hareket etme yeteneği verir. Aynı zamanda, oyunları oynarken kurallara uyduğunu ve hile yapmadığını herkese kanıtlamanı sağlar.


TOKENEKONOMİSİ VE KİLİT AÇILIMIYILLIK ENFLASYONU 10 ARALIK 2023 TARİHİNDE SON BULMUŞTUR
Web sitesi :https://www.integritee.network/     KATEGORİ; Oracles


Düzenlenme Tarihi : 25.02.2024
25 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page