top of page

Ether.fi Token Nedir?
Ether.fi, Ethereum ağının bütünlüğünü ve işlevselliğini korumada merkezi bir rol oynayan doğrulayıcıların etrafında dönen bir Proof of Stake (Hisse Kanıtı) sistemidir. Doğrulayıcılar, yeni blokları önermek, diğer doğrulayıcılar tarafından önerilen blokları doğrulamak ve blokların doğruluğu üzerinde fikir birliğine varmak için oylama yapmak gibi görevler üstlenirler. Bu hizmetler için işlem ücretleri ve blok ödülleri şeklinde ödüller alırlar. Ether.fi ayrıca, Ethereum ağındaki doğrulayıcıların güvenliğini ve işlemlerini geliştirmek için Dağıtılmış Doğrulayıcı Teknolojisi'ni (DVT) kullanır ve solo doğrulayıcıların dünya genelindeki ev/ofislerinde düğümler çalıştırmalarına olanak tanır. Ether.fi, paydaşların izinsiz merkezi olmayan yönetimin gücünden yararlanırken, varlıkları üzerinde tam kontrol sahibi oldukları - gerçek anlamda - gözetimsiz ve merkezi olmayan bir staking protokolüdür. Protokolümüz, yenilikçi gelir akışları ve agresif operasyonel verimlilik optimizasyonları aracılığıyla daha yüksek getiri ve daha az maliyet sunarken, güvenli ve kesintisiz bir devredilmiş stake hizmeti sağlar.


Ether.fi, merkezi olmayan bir staking protokolüdür ve Ethereum için saklamasız, likidite sağlayan staking'in önemli bir avantaj olduğuna inanmaktadır. Çeşitlilik ve erişim sağlamak amacıyla, kullanıcıların ETH'lerini kontrol altında tutarak staking yapmalarına olanak tanır. Protokol, sürdürülebilir bir iş modeline sahip olup, Ethereum topluluğunun çıkarlarını her zaman ön planda tutar.


Örnek vermek gerekirse ;


Ether.fi'yi bir araştırma ve geliştirme laboratuvarına benzetebilirsiniz. Bu laboratuvarda, bilim insanları (düğüm operatörleri) çeşitli deneyler yapar (blokları doğrular ve yeni bloklar oluşturur), laboratuvarın genel araştırma hedefleri ve yönetmelikleri (ether.fi protokolü) yönetim tarafından belirlenir. Laboratuvarın başarıları, topluluk (stakerlar) tarafından sağlanan kaynaklarla desteklenir ve elde edilen buluşlar (ödüller), katkıda bulunan herkese adil bir şekilde dağıtılır.Yıllık Enflasyonu 20/03/2025 %0 Sıfır


Ether.fi, ortaya koyduğu token dağıtım stratejisi ile çeşitli ve kapsayıcı bir ekosistemi teşvik etmek istediğini gösteriyor. Toplam token arzının yüzde 2,00 gibi küçük bir kısmı Binance Launchpool’a tahsis edilmiş. Bu şekilde protokole geniş bir erişimin mümkün kılınması hedefleniyor. Buna ek olarak, token sahipliğini daha da demokratikleştirecek olan AirDrop girişimi için yüzde 11,00’lik bir tahsisat söz konusu. Stratejik ortaklıklara ve geliştirme desteğine, yatırımcılara ve danışmanlara ise arzın yüzde 32,50’lik kısmı tahsis edilmiş.

Protokolün inovasyonunun arkasındaki itici güç olarak kabul edilen ether.fi ekibine toplam token arzının yüzde 23,26’sı tahsis edilirken, bu token’lerin uzun bir vadede dağıtılması planlanıyor. Aynı zamanda, Protokol Loncasına yüzde 1,00’lik bir tahsis yapılmış. Bu tahsis ile topluluk katılımını ve merkeziyetsiz yönetimin güçlendirilmesi hedefleniyor. Dahası, toplam token arzının yüzde 27,24’ünü alan DAO Hazinesi, protokolün gelişimini ve ekosistem genişlemesini teşvik etmede etkin bir rol olacak.

Toplam token arzının yüzde 3,00’ünün tahsis edildiği özel bir likidite sağlama mekanizmasıyla ise piyasa istikrarı sağlanırken, kullanıcılar için sorunsuz ticaret deneyimini mümkün kılınacak.


Tokenekonomisi ve Kilit Açılımları
Yatırımcıları


Web sitesi ; https://www.ether.fi/    KATEGORİ; Staking - Restaking


Düzenlenme Tarihi : 14.03.2025366 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page