top of page

Altcoin’ler için Tehlike Kapıda!

Bitcoin'in (BTC) düşüşüyle birlikte kritik bir destek seviyesinden tepki alan Ethereum (ETH), altcoin'ler için tehlike unsuru olmaya devam ediyor.


Bitcoin’in (BTC) düşüşüyle birlikte kritik bir destek seviyesinden tepki alan Ethereum (ETH), altcoin’ler için tehlike unsuru olmaya devam ediyor.

MtGox ve ABD’nin BTC satışı yaptığı haberleri, BTC’de yüzde 10’a yakın bir düşüşe yol açmıştı. Bu durumdan büyük oranda etkilenen ETH, uzun zamandır test etmediği 1.800 dolar seviyesine geri geldi. 1.800 dolardan alıcı bularak yukarı yönlü hareketini geçen ETH, altcoin’ler için hala riski bir ortam oluşturuyor. Günlük ve haftalık açılış fiyatına yakın seyreden ETH, altcoin’leri yeniden taşıyabilmesi için kritik direnç seviyelerini aşması gerekiyor.


Ethereum (ETH) Grafik Analizi

Geçmiş dönemlerde 1.800 – 1.770 dolar bandından alıcı bulan ETH, BTC’nin geri çekilmesiyle birlikte yeniden bu seviyeyi test etti. BTC’yi hedef alarak büyük bir korku yaratan MtGox ve ABD, ETH için de tehlike çanlarını çalmıştı. Haberin gerçek olmadığı belirtildikten sonra ayağa kalkan ETH, 1.960 dolara kadar ulaşmayı başardı. Bu seviyeden satış baskısı gören altcoin’lerin lideri, günlük ve haftalık açılış fiyatına geri döndü.


Altcoin’lerde büyük yükselişlerin gözlenmesi adına önemli bir kriter olan ETH’nin sırasıyla, 1.942 – 2.022 – 2.056 ve 2.142 dolar seviyelerini aşması takip edilebilir. Kripto piyasasıyla ilgili Fud haberlerin devam etmesi durumunda ise sırasıyla 1.860 – 1.825 ve 1.775 dolar seviyelerine geri çekilmeler muhtemel olacaktır.

21 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page