top of page

Alt Layer(ALT) Token Nedir?

Güncelleme tarihi: 31 Oca


AltLayer, farklı rollup stacklerinden oluşan rollupları bir araya getirip, restaking mekanizmasını kullanarak daha fazla güvenlik, merkeziyetsizlik, birbirleriyle çalışabilirlik ve kripto-ekonomik hızlı sonuç verme özelliği sağlar.


Bunu örnekle açıklamak istersek 👇🏻


Diyelim ki sizin bir oyun konsolunuz var ve bu konsol kendi içinde bir dünya gibi çalışıyor. Bu dünyada oyunlar oynayabilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve hatta kendi oyununuzu bile yaratabilirsin. Ancak, bu dünyada her şeyi yapabilmek için özel bir "jeton"a ihtiyacınız var. Bizim örneğimizde bu "jeton", AltLayer Token (ALT) oluyor.


- Kararlar Alma (DAO): Sen ve arkadaşların, hangi yeni oyunların ekleneceği veya hangi kuralların değişeceği gibi konularda oy kullanmak için bu jetonları kullanabiliyorsunuz. Yani, jetonlarınız ne kadar çoksa, sesiniz o kadar güçlü.


- Ödüller: Eğer kendi oyununu yaratırsan veya başkalarına yardım edersen, daha fazla jeton kazanabilirsin. Bu, seni ve arkadaşlarını daha fazla katkıda bulunmaya ve topluluğu büyütmeye teşvik ediyor.


- Ücretler: Konsolda oyun oynamak, yeni özellikler açmak veya özel içerikler elde etmek istiyorsan, bu işlemler için jetonlarını harcaman gerekiyor.


AltLayer Token, sizin oyun konsolundaki bu jeton gibi düşünülebilirsiniz. Bu jetonlar, AltLayer ekosisteminin düzgün çalışmasını sağlayan, insanları ödüllendiren ve herkesin katılımını teşvik eden bir sistem oluşturuyor. Yani, AltLayer ekosistemi, sizin ve arkadaşlarınızın daha hızlı ve daha eğlenceli bir şekilde oyun oynamasını sağlayan büyük bir oyun dünyası gibi düşünülebilirsin.


Tokenekonomisi


Yıllık enflasyon ortalama %3,3
Web sitesi ; https://altlayer.io/                          KATEGORİ; Web3


Düzenlenme Tarihi : 29.01.2024
368 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Son Dakika Haberleri
bottom of page